"Moje cesta k pudlíkovi" - Naděžda Eimutová, zakladatelka chovatelské stanice

Po zkušenostech s německými ovčáky a rotvajlery, kdy jsem se věnovala s mojí mladší dcerou hlavně výcviku, si starší dcera, která trpěla alergií, také přála pejska.
Po prostudování mnoha atlasů psů a přečtení charakteristik všech možných i nemožných plemen, to vyhrál jednoznačně pudlík! Bezvadný společník, který je vždy ochoten jak spát po vašem boku, tak vás doprovázet na procházce, nosit aportík a hrát si, dokud vás to neomrzí. A tak to vlastně začalo...
V roce 1984 nám přibila do rodiny první pudlička, byla jí střední plavá fenka, Beatrix z Diorany CS. Potom, v roce 1990 jako druhá přibila trpasličí stříbrná pudlička Kyrilla.
A tak to šlo dál... no láska na celý život. Dnes mám pudlíky nejen já, ale i rodiny mmých dcer a věřím, že to bude pokračovat nejen mou vnučkou, Alžbětou, do které vkládám veliké naděje, ale i dalšími a dalšími generacemi.

Nadežda Eimutová, 19.11.2017

Součastnost - Alžběta Krausová

Pudlíky jsem se "nakazila" od mé milované babičky a mé maminky.
Nikdy se nestalo, že by v naší domáctnosti chybělo to chlupáté, načančané, rozradostněné a vždy veselé stvoření... už ani nevím, kdy jsem jejich užasným povahám podlehla... Za svůj život jsem ještě neměla tu čest, seznámit se s velkým počtem pudlů, ale i těch "pár", se kterými jsem měla tu čest prožít své dětství a svůj posavadní život, mi zanechalo vzpomínky do konce života. Pamatuji si i pár jmen Agáta Nagato, Hanny Nagato aTango in Red Lubako, to byli fenky, se kterými jsem prožila dětsví.
Jak už jste asi pochopili, stanici jednou přeberu po své babičce, která mi se vším pomáhá a pomalu mi předává žezlo.
Mým cílem, je chovat zdravé, povahově vyrovnané psy, kteří budou vynikat na výstavách a budou i skvělými společníky. Ráda bych v tomto oboru něčeho dosáhla, ráda bych dosáhla světové úrovně... doufám, že se mi to jednou podaří!

Alžběta Krausová, 19.11.2017

Welsh corgi Pembroke?

Na jaře 2019 jsem si splnila svůj dětský sen a z ruské stanice Amorozza, jsem si dovezla malý chlupatý uzlíček, fenku Amorozza Blaze Of Glorry. A tak to začalo, Aginka, jak jsme ji začli říkat, se hned zabydlela, neměla z ničeho strach, bylo to velmi sebevědomé a vyrovnané štěňátko. Na konci roku 2019 jsem začla uvažovat o tom, že bych chov tohoto úžasného plemene měla zájem a rozhodla jsem se Aginku v roce 2020 uchovnit. Byly jsme na své první výstavě, kde jsme vyhrály CACe ze 14 fen, bonitaci jsme zvládli se dvěma body a já byla nadšená. Pár týdnů po bonitaci začla Aginka hárat a my se rozhodli jet za ženichem. 17.10.2020 porodila přirozeně 6štěňat a tím mě utvrdila začít u nás s tímto úžasným plemenem. 

Alžběta Krausová, 2.11.2020